Про підсумки методичної роботи в закладах освіти району в І семестрі 2014-2015 навчальному році

27.01.2015 22:49

Львівська міська рада

Департамент гуманітарної політики

Управління освіти

Відділ освіти Шевченківського району

      

НАКАЗ

                                                                 Львів

 

Від 29.12.2014 р.                                                                                                        № 454

 

Про підсумки методичної роботи

в закладах освіти району

в І семестрі 2014-2015 навчальному році

 

У 2014-2015 навчальному році методична робота з педагогічними працівниками району була спрямована на реалізацію методичної проблеми "Використання педагогічних інновацій для підвищення якості освіти та формування єдиного освітньо-культурного простору м.Львова".

Структура методичної роботи в районі передбачає діяльність 29 районних методичних об'єднань учителів-предметників, керівників закладів освіти, заступників директорів, бібліотекарів, психологів, соціальних педагогів, педагогів-організаторів.

Однією з традиційних форм методичної роботи з підвищення професійної майстерності учителя залишаються районні методичні об'єднання. Педагоги працювали над вирішенням проблеми спрямованості навчально-виховного процесу на використання інноваційних технологій, на розвиток пізнавальної активності учнів і формування особистості учня, його життєвих та навчальних компетентностей розвиток творчих здібностей.

Методичне об'єднання керівників закладів освіти працює над вирішенням таких проблем: впровадження інноваційних технологій в управління навчально-виховним процесом та інтерактивні методи формування національної свідомості в умовах особистісно-зорієнтованої технології навчання. Протягом І семестру 2014-2015 навчального року провели два семінари на тему:

- "Військово-патріотичне виховання у школі як один із чинників формування морально-психологічних та фізичних якостей учнів" (27.11.2014р., СЗШ № 54);

- "Організація роботи школи з архівними документами" (20.11.2014р., СЗШ № 20).

Методичне об'єднання заступників директорів з навчально-виховної роботи активно брало участь у роботі "Школи педагогічної майстерності заступників директорів закладів освіти м.Львова". Члени міської творчої групи Поперечна Д.О. (ЛГ "Престиж"), Ярошевич В.В. (ЛПГ), Гаврилик Б.Є. (СЗШ № 100), Маковецька О.М. (СЗШ № 43) розглядали питання "Державні стандарти освітніх галузей" (26.08.2014р.), "Оновлення змісту і форм методичної роботи в інноваційному освітньому просторі" (21.10.2014р.), "Подолання інертності та консерватизму педагогічного мислення"  (09.12.2014р.). Було проведено два семінари на тему:

- "Історичні місця Рідного Краю" (28.10.2014р., м.Борислав);

- "Формування освітньо-культурного простору засобами музейної педагогіки" (25.11.2014р., СЗШ № 43).

Методичне об'єднання учителів початкових класів у 2014-2015 навчальному році працює над навчально-методичною проблемою «Впровадження нових освітніх технологій як шлях до успішної реалізації нового державного стандарту початкової загальної освіти». Протягом семестру провели два семінари на тему:

- "ІКТ на уроці - це дань моді чи засіб підвищення ефективності уроку?" (06.11.2014р., СЗШ № 92);

- "Шляхи виховання національної свідомості в учнів початкових класів" (26.11.2014р., НВК № 94).

Методичне об'єднання учителів української мови та літератури у І семестрі 2014-2015 навчального року провело одну інструктивно-методичну нараду та два засідання, на яких було розглянуто низку питань, зокрема: опрацьовано методичні рекомендації щодо викладання української мови та літератури в новому навчальному році; обговорено особливості змісту навчального матеріалу в 6 класі; ознайомлено зі змінами до програми з української літератури для 5 і 6 класу, а також із особливостями проведення ДПА і ЗНО в 2015 році; заслухано доповідь на тему "Методи навчання української мови та літератури в системі компетентнісної освіти"; внесено пропозиції щодо змісту навчальної програми з української літератури для 5 класу. Організовано і проведено І-II етапи конкурсів з української мови та літератури (XV Міжнародний конкурс з української мови імені П.Яцика, V Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Т.Шевченка).

Методичне об'єднання учителів світової літератури провело три засідання і три круглих столи на тему:

- "Секрети фахового успіху" (25.09.2014р., СЗШ № 38), своїм досвідом поділився переможець конкурсу-фестивалю педагогічних ідей учитель СЗШ № 43 Ялтанець Т.Л.;

- "Використання різних видів мистецтва для формування читацьких умінь учнів на уроках світової літератури" (23.10.2014р., СЗШ № 100), своїм досвідом поділився учитель СЗШ № 100 Руда З.Т.;

- "Використання засобів театральної педагогіки як складової реалізації і компетентнісного підходу до навчання і засобу поглиблення інтересу учнів до предмету "Світова література" (05.12.2014р., ЛПГ), своїм досвідом поділився учитель ЛПГ Шегда І.В. Організовано і проведено районний конкурс читців "Поетичне відлуння", конкурс читців для учнів 7-8 класів "Велика сила любові" та творчий конкурс "Образи світової літератури і їх актуальність у сучасному житті".

Методичне об'єднання учителів англійської мови у 2014-2015 навчальному році працює над проблемою "Формування в учнів комунікативної компетенції, оволодіння уміннями та навичками спілкування в усній та письмовій формах для самореалізації особистості в сучасних умовах". Учителі англійської мови беруть активну участь у районних та міських методичних засіданнях, а саме: інструктивно-методична нарада (25.08.2014р. НМЦО м.Львова), літня школа (27.08.2014р. гімназія "Гроно"). Протягом першого семестру  2014-2015 навчального року до участі в семінарах були залучені педагогічні працівники всіх кваліфікаційних категорій: молоді спеціалісти, які працюють 1-2 роки в школі відвідували заняття Школи молодого учителя при НМЦО м.Львова; учителі, які викладають у початковій школі були учасниками семінарів на базі школи "Арніка" (30.09.2014р.) та семінарів за участю представників "Oxford University Press" на базі СЗШ  22 (07-08.10.2014р.); учителі англійської мови, які атестуються та керівники ШМО були учасниками нарад та тренінгів при НМЦО м.Львова (17.09.2014р., 08.12.2014р.); учителі, які викладають в 11 класі відвідали навчально-практичні семінари з носіями мови: "Нові тенденції у викладанні країнознавства" від "Oxford University Press" на базі ЛПГ (16.10.2014р.), "Методика викладання англійської мови з НМК "Choices Upper Intermediate" з методистом від Pearson Робом Хартігеном у школі-гімназії "Гроно" (17.11.2014р.).

Учителі та учні 8-10 класів стали учасниками проекту "Збережімо тепло сердець", а також продовжено проект для учителів "Шукаємо молоді таланти". Досить вдалим виявилося залучення учнів до науково-пошукової роботи іноземними мовами. Було проведено науково-практичну конференцію серед учнів 9-11 класів ЗНЗ м.Львова на базі НВК "Школа-садок "Софія" на тему "На перетині двох культур: Україна та Іспанія". Учасниками були учні СЗШ  № 92 під керівництвом учителя англійської мови Підвірної Н.В. Учні спеціалізованих шкіл та гімназій з поглибленим вивченням англійської мови мали зустріч з представниками університету м.Клайпеда, Латвія (15.10.2014р. на базі ЛЛГ).

У жовтні-листопаді 2014 року відбувся міський конкурс проектів (в 3 етапи) на тему "Об`єднана Україна". Представляли свої проектні роботи учні 5-7 класів з 21 навчального закладу району. Команда учнів 5 класу СЗШ № 57 зайняла І місце в ІІІ етапі.

У місті працює творча група учителів "Україна у Європі", метою якої є створення електронного посібника для початкової школи. До складу групи входять учителі району: Борейко Л.І. (СЗШ № 38), Павлосюк Ж.О. (СЗШ № 44), Лебедин І.Б, Петричка І.Ю. (СЗШ № 57), Боянівська Н.О. (НВК № 94).

Вперше було проведено Інтернет-олімпіаду для учнів 8-11 класів з англійської мови. У ІІ етапі на базі ЛЛГ (06.12.2014р.) брали участь учні ЛГ "Престиж", ЛПГ, ССЗШ № 81, СЗШ № 57.

Методичне об'єднання учителів німецької мови у 2014-2015 навчальному році працює над проблемою "Формування в учнів комунікативної компетенції, оволодіння уміннями та навичками спілкування в усній та письмовій формах для самореалізації особистості в сучасних умовах". Відповідно до плану роботи методичного об`єднання учителів німецької мови у І семестрі було проведено три засідання на яких обговорили такі питання: вивчення іноземних мов у 2014-2015 навчальному році; концепція викладання іноземних мов та державний стандарт освіти; робота з обдарованими учнями. Учителі німецької мови брали активну участь у семінарах, круглих столах, засіданнях творчої групи учителів міста. Молоді педагоги відвідали відкриті уроки учителів вищої категорії, які атестуються у цьому навчальному році: Боруцької Л.П. (ССЗШ № 81), Васільєвої О.Ю. (СЗШ № 41), Костюк О.Б. (ЛГ "Престиж"). В рамках проведення Осінньої школи (29.10.2014р. на базі СЗШ № 99) педагогічні працівники Боруцька Л.П., Силенко Г.В., Плечій Г.І., Костюк О.Б. презентували власний досвід роботи на тему "Розвиток навичок усного мовлення на уроці німецької мови".    

Методичне об'єднання учителів історії в цьому навчальному році працює над навчально-методичними проблемами "Компетентісний підхід у сучасній школі" і "Використання інноваційних технологій на уроках історії. Розвиток партнерських зв`язків". За звітний період було проведено такі заходи: відкриті уроки: "Листопадовий зрив", "Паризька мирна конференція" – учителі СЗШ № 97 Лукашинський І.В., Цюмра О.Я.; "Завершення та підсумки Першої світової війни. Технічні удосконалення та винаходи", "Україна в роки Другої світової війни" – учителі СЗШ № 41 Парвасюк Л.А., Атаманчук Г.Я.; "Вони боролися, щоб ми жили вільно…" присвячений 72-літтю створення УПА – учитель СЗШ № 57; конференції: "Армія без держави", "ЗУНР: від збройного повстання до державотворення" – учителі СЗШ № 78 Солодовнікова І.І., Пашук О.С., Івашко Г.В.; "Шляхами героїв УПА", "Боротьба за УНР (жовтень 1917-січень 1918рр.)", "Діяльність Кирило-Мефодіївського братства та його значення для майбутніх поколінь" – учителі СЗШ № 92 Лущик Г.М., Кравчук О.О., Дадак Р.О.; "Приурочено 100-річчю утворення УСС" – учитель ЛГ "Престиж" Серкіз О.Р.; "Уроки історії: минуле і сучасність" – учитель СЗШ № 54 Нефедова Л.О.; круглий стіл приурочений презентації книги "На мольберті слави" - учитель ЛГ "Престиж" Мандзій Л.М.; виховні заходи та оформлення стіннівок, присвячених вшануванню А.Шептицького, легіону УСС, УПА, жертв Голодомору, учасникам Революції Гідності та АТО:  "Пам`ятай про великі дні визвольних змагань. Честь і слава Українських Січових Стрільців" – учитель СЗШ № 100 Батюк М.В.; "Не святкуватиме ніхто над нами перемоги…" – учитель СЗШ № 78 Івашко Г.В.; "Війна за Україну" – учитель СЗШ № 92 Кравчук О.О.; "Вшанування пам`яті Жертв Голодомору 1932-1933рр." – учителі СЗШ № 44 Сухоцька З.Б., ПШ "Перспектива" Каритяк П.І., СЗШ № 78 Івашко Г.В., Пашук О.С., ЛПГ Шклярська З.В.; "Котилась Україною скривавлена зоря…" – учитель  СЗШ № 43 Дегтярьова О.Й.; зустрічі з учасниками АТО та написання листів учнями 5-11 класів: зустріч учнів 11 класу з учасником АТО Диким Володимиром, батьком учениці 9 класу (СЗШ № 44, Сухоцька З.Б.), зустріч учнів 11 класу з воїном АТО (СЗШ № 100, Батюк М.В), зустріч учнів 8-11 класів з учасниками подій на Євромайдані Єременком Назарієм та Карп`яком Маркіяном (СЗШ № 78, Пашук О.С., Івашко Г.В.); проведена виставка учнівських стіннівок до річниці початку Революції Гідності, написання та передача патріотичних листів учасникам АТО; учнівські проекти: "Герої поруч" (збирання матеріалів про мешканців мікрорайону, які беруть активну участь в зоні АТО) – учитель СЗШ № 100 Зіньчук Л.Б.; Славетні імена України 2014: "Митрополит Андрей Шептицький", "Вячеслав Чорновіл та його роль в українському націє творенні" – учитель  СЗШ № 57 Талайло В.І.; "Ми слов`яни" (проект польсько-українського обміну молоддю) – учитель СЗШ № 38 Кушнірчук Н.Й.; "З його ім'ям крокуємо в життя" (присвяченому А.Шептицькому) – учитель ЛПГ Шклярська З.В.; участь в конкурсах: "А.Шептицький – Апостол єднання", "Скульптор Ярослав Скакун", "Генерал Гандзюк – той, що не зрадив Україну", "Третє народження козацтва", "Краєзнавці Галичини" та інші; перегляд історичних фільмів: "УПА. Третя сила" (до дня створення УПА) – учитель СЗШ № 100 Батюк М.В.; "Визвольні змагання УПА. 1 частина" - учитель СЗШ № 100 Зіньчук Л.Б.; "Собор на крові" – учитель СЗШ № 43 Васільєва А.В.; "Творення нації" - учитель СЗШ № 43 Дегтярьова О.Й.; "Золотий вересень 1939р. і західноукраїнські землі", "Жнива скорботи", "Голодомор – акт геноциду українців. Запали свічку" – учителі СЗШ № 57 Талайло В.І., Тимкевич Л.Т.; "Переможні бої Національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького" – учитель СЗШ № 92 Кравчук О.О.; "Хроніка Української повстанської армії 1942-1954рр. Частина перша" – учителі ЛПГ Романчак С.А, Логін Н.В.; "Мій Львів" – учителі СЗШ № 54 Нефедова Л.О., Мельник О.Я.; проведено екскурсії: у музей Р.Шухевича (Білогорща) – учитель ПШ "Перспектива" Каритяк П.І.; "Стежками пам`яті героїв УСС" на Янівський цвинтар – учителі СЗШ № 44, 97, 100; екскурсії по м.Львову – учитель СЗШ № 97 Данилів Н.Р.; екскурсія у Львівську картинну галерею – огляд експозиції скульптури Йоганна Пінзеля – учитель СЗШ № 43 Дегтярьова О.Й.; екскурсія у крипту собору св..Юра, Львівський історичний музей, площа Ринок, Янівське кладовище – учитель СЗШ № 43 Васільєва А.В.; екскурсія в музей "Русалка Дністрова" – учитель ЛПГ Романчак С.А.

Методичне об'єднання учителів правознавства у І семестрі 2014-2015 навчального року працює над навчально-методичною проблемою "Розвиток правової культури засобами шкільної та позашкільної освіти". У І семестрі було проведено такі заходи: Тиждень правових знань, присвячений Конвенції ООН з прав дитини (СЗШ № 23); виховні години на правову тематику (СЗШ № 33); організовано конкурси і вікторини серед учнів 9-11 класів на краще знання Конституції України та Законів України; організовано зустріч зі студентами інституту внутрішніх справ "Правовий практикум" (СЗШ № 43); участь в презентації молодіжної організації "Нова надія" при церкві св.. Володимира та Ольги "Чому треба любити закон. Всі закони від Бога" (СЗШ № 43); презентація методичного посібника "Забуті імена галицьких правників. Рафаїл Лемкін. Відомі львівські адвокати та юристи" (СЗШ № 43);  відкриті уроки: "Що таке конституція" (СЗШ № 91), "Ювенальна юстиція. Чи потрібна вона Україні?" (СЗШ № 92); бесіди: "Закон обов`язковий для всіх", "Права і обов`язки учнів", "Про недопустимість вчинення злочинів та правопорушень", "Як не стати жертвою шахрайства по телефону" (СЗШ № 23), "Шкідливі звички, їх попередження", "Недопустимість правопорушень. Їх наслідки" (ССЗШ № 81), "Обговорюємо права дитини", "Реалізація прав дитиною: я проінформований, значить озброєний", "Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх" (СЗШ № 33), "Права людини. Дослідник Петро Рабінович" (СЗШ № 43), "Відповідальність за свої вчинки"(СЗШ № 92); лекції: "Молодь на роздоріжжі", "Шкідливі звички" (СЗШ № 23), "Права дитини у школі і вдома" (СЗШ № 54), "Права дитини в Київській Русі", "Права дитини через казки та літературні твори", "Юристи та адвокати Галичини. Дністрянський – творець конституції ЗУНР", "Релігійна юриспруденція. Церковне законодавство УГКЦ. Діяльність Митрополити А.Шептицького" (СЗШ № 43), "Насильство в сім`ї як порушення прав людини"(СЗШ № 91); усні журнали: "Правова культура в суспільстві"(СЗШ № 23), "Правова освіта – правова культура" (ССЗШ № 81), "Я маю право…" (СЗШ № 91); конкурси малюнків і стіннівок: "Я і мої права", "Закони моєї держави"   (СЗШ № 23), "Я і закон", "Створення української державності", "Ти – людина – значить маєш права" (СЗШ № 33), "Права дитини", "Права людини та громадянина"(СЗШ № 92); вікторини: "Чи знаєш ти закон?"  (СЗШ № 23), "Я вивчаю Конституцію" (СЗШ № 43); конференції: "Діти: злочин і кара" (СЗШ № 23), "Його Величність Закон"(ССЗШ № 81), "Правова відповідальність неповнолітніх"(СЗШ № 43), "Як захищаються права і свободи людини і громадянина в нормативно-правових документах" (СЗШ № 91); круглий стіл: "Конституція України – декларація чи реальність" (СЗШ № 54); диспут: "Яка влада потрібна Україні" (СЗШ № 54); ГКК: "Права дитини в сім'ї", "Права людини"(СЗШ № 23), "Права людини починаються з прав дитини"  (ССЗШ № 81);   У  СЗШ № 54 працює постійно діючий правознавчий гурток "Феміда" для учнів 9-10 класів.

Методичне об`єднання учителів математики протягом І семестру 2014-2015 навчального року продовжувало працювати над організаційним та науково-методичним забезпеченням реалізації науково-методичної теми: "Професійний розвиток учителів математики в умовах реформування освіти шляхом впровадження компетентнісного підходу у викладанні математики". Протягом І семестру відбулося три засідання методичних об`єднань, на яких розглянули наступні питання: інформаційно-методичні рекомендації щодо викладання математики в 2014-2015 навчальному році (зокрема у 6 класі), "Роль математичної науки у розвитку особистості" (робота з обдарованими учнями). Учителі району активно приймають участь у засіданнях школи фахової майстерності при НМЦО м.Львова, зокрема 20.11.2014р. на базі СЗШ № 66 відбулося засідання на тему "Необхідність зростання ролі прикладних задач", в якому взяли участь Москвіта З.П. (СЗШ № 23), Сагайдак І.І. (ЛТЛ), Чопик І.В. (СЗШ № 54), Мисаньо Ю.А  (СЗШ № 44). У 2014-2015 навчальному році при НМЦО м,Львова почала працювати творча група учителів математики над створенням інтерактивних посібників з математики "Мультимедійне середовище як засіб навчання". Дана робота відбувається у співпраці з Львівською Академією друкарства і Харківського видавництва "ОКО". Членами творчої групи є Сохорович О.Д. (ЛГ "Престиж"), Маковей І.В. (НВК "ШЕЛ"), Садловська О.В. (ЛПГ), Слоцька Н.В. (СЗШ № 99). В цьому навчальному році вперше відбулася інтернет-олімпіада з математики для учнів 7-8 класів. У першому етапі взяло участь 96 учнів 7-х класів і 142 учні 8-х класів. У проведенні другого етапу активну участь проявили учителі району Півтораніс Г.М., Слоцька Н.В. (СЗШ № 99), Сохорович О.Д. (ЛГ "Престиж"), Склінар О.М (СЗШ № 92).

05.12.2014 року відбувся осінній етап Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру", у якому взяли участь 1395 учнів. Найактивнішими учасниками стали  СЗШ № 53 (180 учнів, координатор Гарматій О.Я.), СЗШ № 99 (157 учнів, координатор Шишка О.М.), СЗШ № 54 (110 учнів, координатор Вульчак І.С.).

06.12.2014 року учителі математики, які викладають в 11-х класах взяли участь у вебінарі, організованому ЛРЦОЯО на тему "Особливості ЗНО-2015 і питання, що виникають при його проведенні".

Методичне об`єднання учителів фізики та астрономії працює над навчально-методичною проблемою "Використання інформаційно-комунікативних технологій на уроках фізики та астрономії". У рамках проекту "Єдиний освітньо-культурний простір м.Львова"  08.10.2014р. було проведено семінар-практикум "Модельні уроки фізики (уроки в музеї)". 31.10.2014р. учитель СЗШ № 38 Максимович З.Ю. брала участь в круглому столі  "Проблеми сучасного підручникотворення в Україні"  з доповіддю "Проблеми викладу навчального матеріалу у підручниках з фізики. Як їх уникнути?". Провели районний (05.11.2014р.)  і міський (12.11.2014р.)  семінари на тему "Безпечне проведення навчально-виховного процесу у кабінеті фізики загальноосвітнього навчального закладу" (доповідачі: Максимович З.Ю. СЗШ № 38, Бабюк О.О. СЗШ № 33, Івашко О.Є. СЗШ № 57, Осецька О.М. СЗШ № 97, Ільницький Я.О. НВК № 94). У 2014-2015 навчальному році вперше було проведено інтернет-олімпіаду з фізики для учнів 9-10 класів.

Учителі фізики району є членами міської творчої групи (Максимович З.Ю. СЗШ № 38, Варениця Л.В. СЗШ № 41), членами обласної авторської майстерні (Максимович З.Ю. СЗШ № 38, Варениця Л.В. СЗШ № 41, Осідач Н.Б. СЗШ № 92, Коваль Г.С. ЛГ «Престиж», Вольська С.С. ЛТЛ, Ріппель Л.П. СЗШ № 78), співавторами посібника «Уроки фізики та астрономії з використанням інноваційних освітніх технологій ((Максимович З.Ю. СЗШ № 38, Варениця Л.В. СЗШ № 41, Осідач Н.Б. СЗШ № 92, Коваль Г.С. ЛГ «Престиж»), співавтори посібника «Історико-біографічні матеріали на уроках фізики та астрономії (Вольська С.С. ЛТЛ).

Методичне об`єднання учителів хімії у 2014-2015 навчальному році працює над методичною проблемою «Формування життєвої компетентності особистості та підготовка її до успіху». Протягом І семестру педагогічні працівники району взяли участь у роботі динамічної творчої групи міста з проблем «Урок хімії в музеї» та «Держстандарт освіти з хімії» (підготували методичні рекомендації за наслідками роботи творчої групи); взяли участь у проведенні «Шкіл професійного розвитку учителів хімії» (провели майстер-класи: «Інноваційні технології та забезпечення їх використання на уроках хімії», «Ігрові технології в хімії», «Уроки хімії в музеї»); підготували та провели міський семінар-практикум «Бінарні та інтегровані уроки хімії»; підготували та провели районний семінар-практикум «Розвиток життєвих компетенцій учнів на уроках хімії»; провели тренувальні заняття з учнями по підготовці до олімпіади з хімії «Олімпус» та турнірі юних хіміків. Методичне об`єднання учителів біології працює над методичною проблемою «Забезпечення ресурсними матеріалами викладання біології у 7 класі за новою програмою та формування єдиного культурно-освітнього простору». За звітний період педагогічні працівники були учасниками таких методичних заходів: майстер-клас вчителя-новатора О.Кулініч на тему «Методики викладання навчального предмету за новою програмою у 6 класі»; зустріч з головою ВГО «Асоціація учителів біології України», кандидатом педагогічних наук О.Князєвою на тему «Технології використання творчих завдань у вивченні біології»; обласний семінар з екології на біологічному факультеті ЛНУ ім.І.Франка (учителі СЗШ № 44, 97, 99, НВК «ШЕЛ»); презентація «експедиційної валізи» в рамках Зимової школи у Природничому музеї. Педагогічні працівники, які атестуються в 2015 році відвідують заняття Школи удосконалення фахової майстерності при НМЦО м.Львова: 20.10.2014 року на базі ЛНУ ім.І.Франка відбулася лекція про сучасні підходи у систематиці тварин та особливості вивчення паразитичних одноклітинних у шкільному курсі біології; 26.11.2014р. у приміщенні Львівського національного університету ветеринарної медицини і біотехнологій слухачі Школи удосконалення фахової майстерності відвідали лабораторію сучасних біотехнологій.

Учителі біології району (Пісулінська І.П. СЗШ № 57, Федор І.М. СЗШ № 23) є членами міської творчої групи щодо створення банку інформаційно-методичних матеріалів в електронному вигляді для забезпечення викладання біології у 7 класі. Плідно працюють учителі з обдарованими учнями. Школярі у рамках проекту «Плекаємо обдарованість» відвідують заняття у Природознавчому музеї, де науковці презентують свої дослідження та напрацювання у різних галузях біології. А також беруть активну участь в Міжнародних природничих конкурсах «Колосок» (3974), «Геліантус» (256), конкурсах ЛОДЕНЦ та МЕНЦ.

Методичне об`єднання учителів географії працює над методичною проблемою «Використання педагогічних інновацій для підвищення якості освіти та формування єдиного освітньо-культурного простору». Протягом І семестру було проведено такі заходи: 12.09.2014р. взяли участь в семінарі-тренінгу «Вивчення шкільної географії за сучасними електронними посібниками» на базі СЗШ № 55 (Дроняк А.П. СЗШ № 41, Йонка О.М. СЗШ № 43, Біда Л.М. СЗШ № 54, Гончаренко І.Д. СЗШ № 92, Горобець В.Д. і Савенець Н.М. СЗШ № 99, Бороха О.М. ЛГ «Престиж», Лемко-Мельник О.М. НВК «ШЕЛ»); 24.09.2014р. взяли участь у виїзному семінарі «Роль краєзнавства у формуванні активних життєвих компетентностей учнів на уроках географії і економіки та в позаурочний час» в с.Розгірче Стрийського району (Гуменна Г.Р. СЗШ № 30, Дроняк А.П. СЗШ № 41, Герцюк М.С. СЗШ № 54, Фолюш Н.В. СЗШ № 91, Сорока А.І. СЗШ № 92, Савенець Н.М. СЗШ № 99); в рамках проекту «Плекаємо обдарованість» 08.10.2014р. на базі СЗШ № 3 відбувся круглий стіл «Організація творчої діяльності учнів в процесі виконання ними завдань МАН та підготовки до Всеукраїнської олімпіади з географії» (Шандра О.М. СЗШ № 22, Хомин Л.М. СЗШ № 91, Лемко-Мельник О.М. НВК «ШЕЛ»); 10-11.10.2014р. взяли участь в щорічній національній конференції з освіти для сталого розвитку (Дроняк А.П. СЗШ № 41, Петринка Л.В. СЗШ № 44); 22.10.2014р. провели засідання РМО вчителів географії з актуальних проблем шкільної географії; протягом семестру працює творча група учителів географії м.Львова (Гуменна Г.Р. СЗШ № 30, Дроняк А.П. СЗШ № 41, Савенець Н.М. СЗШ № 99, Кохана Н.М. ССЗШ № 81); 31.10.2014р. взяли участь в семінарі «Що таке НАТО?» (Мілюхіна Б.І. НВК № 94, Хомин Л.М. СЗШ № 91, Мазур Н.В. СЗШ № 97); 19.11.2014р. взяли участь в семінарі-тренінгу «Формування економічної компетентності школярів в умовах кризових явищ у суспільстві» (Кудь Н.о. СЗШ № 20, Дроняк А.П. СЗШ № 41, Тимкевич Л.Т. СЗШ № 57, Герцюк М.С. СЗШ № 54, Гуняк А.С. СЗШ № 78, Кохана Н.М. ССЗШ № 81, Сорока А.І. СЗШ № 92, Мілюхіна Б.І. НВК № 94, Соболь Г.О. ССЗШ № 81, Савенець Н.М. СЗШ № 99, Кирилів Б.Т. ПШ «Відродження», Логін Н.В. ЛПГ); 26.11.2014р. участь в семінарі-практикумі «Творчий підхід до викладання географії у 6 класі за новою програмою» на базі НВК ім..Стуса (Шандра О.М. СЗШ № 20); 17.12.2014р. взяли участь в засіданні школи удосконалення фахової майстерності (Шандра О.М. СЗШ № 20, Мілюхіна Б.І. НВК № 94).

Методичне об`єднання учителів трудового навчання (обслуговуючої праці) працює над методичною проблемою «Впровадження нових освітніх технологій на всіх етапах навчання і виховання». За І семестр 2014-2015 навчального року проведено: 4 засідання методичних об’єднань, два семінари-практикуми на тему «Методика проведення уроків у 6-х класах за новою програмою», «Методичні рекомендації щодо вивчення варіативного модуля «Шкіряна пластика» (Глушко Н.П. СЗШ № 33), виїзний семінар (30.09.2014р.) в с.Зелів Яворівського району «Бджоли – дружба, пасіка, достаток. Життя у праці та по-справедливому» (Дробина О.П. СЗШ № 100), два круглих столи «Методологічна переорієнтація процесу навчання та виховання на розвиток юної особистості, формування її основних компетенцій шляхом підвищення методологічної культури кожного педагога, використання його потенційних творчих можливостей в інноваційній діяльності» (Кісько В.І. СЗШ № 92), «Змоделювати урок у 6 класі (за новою програмою) згідно вибраної теми у класах без поділу» (Вовнюк Є.В. СЗШ № 54), відкритий урок «Основи проектної діяльності» (Мельникович В.В. СЗШ № 30), конкурс «Сурми – звитяги», благодійний ярмарок учнівських робіт в рамках проекту «Театральна педагогіка», флеш-моб «Вишита сорочка» (Лазурак Н.В. СЗШ № 78).

Методичне об`єднання учителів фізичної культури працює над методичною проблемою «Створення умов для формування в учнів цінних орієнтацій щодо культури здоров’я і здорового способу життя». За І семестр 2014-2015 навчального року проведено 2 засідання методичних об’єднань, на яких розглянули такі питання: узагальнення кращого педагогічного досвіду з використання інноваційних технологій фізичного виховання школярів, профілактика дитячого травматизму на уроках фізичної культури та під час проведення спортивно-масових заходів, застосування методу колового тренування на уроках фізичної культури, відповідність фізичних вправ віковим особливостям учнів. Учні закладів освіти беруть активну участь в спортивних змаганнях: настільний теніс, шахи, «Олімпійське лелеченя» та інші.

Методичне об`єднання учителів образотворчого мистецтва у 2014-2015 навчальному році працює над вирішенням науково-методичної проблеми «Розкриття творчого потенціалу особистості учня, виховання потреби у художньо-творчій самореалізації та духовно-естетичному самовдосконаленні». За звітний період проведено такі заходи: проведено семінар «Майстер-клас як засіб активізації художньо-творчої дяльності підлітків», взяли участь в проекті «Львівське рондо», конкурсах «Сурми звитяги», «Різдвяно-новорічна листівка», акції «Малюнок для воїнів АТО».

Методичне об`єднання учителів музичного мистецтва працює над методичною проблемою «Компетентнісний підхід в сучасній школі; пошук і налагодження партнерських зв’язків для реалізації освітніх програм і проектів адекватних засобів пошуку, навчання та виховання обдарованих дітей та молоді, створення умов для гармонійного розвитку особистості; проектна система як один із засобів творчого розвитку особистості». Протягом звітного періоду проведено: два засідання методичних об’єднань; дві інформаційні наради; взяли участь в конференції «Відомі імена: життя і творчість художника Івана Труша» (16.10.2014р.); проведено відкриті уроки «Історія пісні» (Лимаренко З.Б. СЗШ № 92), «Образний зміст музики Сен-Санса» (Гулей Л.П. ССЗШ № 81); взяли участь в майстер-класі «Модельний урок» (30.10.2014р.); взяли участь в фестивалях («Сурми звитяги», «Все для Бога…» до 100-річчя А.Шептицького, «Фестиваль духовної пісні»), концерті («Я – патріот!»).

Методичне об`єднання практичних психологів у 2014-2015 навчальному році працює над методичною проблемою «Професійна компетентність фахівців психологічної служби – запорука високої якості психологічного супроводу навчально-виховного процесу». На засіданнях методичного об’єднання розглянули питання профілактики агресивності та жорстокості серед дітей, представлені практичні вправи, що сприяють подоланню гніву. Практичні психологи проводять вебінарні семінари, он-лайн навчання на тему: «Профілактика жорстокості серед учнів школи» (керівник курсу І.Каришина). Практичні психологи району тісно співпрацюють з УКУ (кафедра психології): 19-21.09.2014р. відбувся семінар «А-В-С психологічної допомоги потерпілим в зоні бойових дій та їх рідним»; 14-15.11.2014р. відбулися «Львівські психіатричні зустрічі»  на тему:»Війна. Травма. Зцілення…».

17.11.2014р. у Львівській міській раді відбулася зустріч з директором департаменту гуманітарної політики О.Березюком на тему «Виконання завдань соціально-психологічною службою в школі». Взяли участь в науково-практичному семінарі «Особливості психолого-духовного розвитку дитини в сучасних умовах» (28.11.2014р.), в семінарі «Причинна психотерапія. Школа причинності» (23.10.2014р.)          , в науково-практичній конференції «Медичні та психологічні аспекти профілактики шкільної дезадаптації» (10.12.2014р.). Організували навчання з піскотерапії. Холодинаміка. Робота з проектними картами (17-18.12.2014р.).

Методичне об`єднання учителів предмету «Захист Вітчизни» протягом І семестру працювало відповідно до плану роботи. Проведено одне засідання за розділом Програми «Військово-історичні, правові та політичні основи захисту Вітчизни», виконання міжпредметних зв’язків з історією України; семінар-практикум «Виконання вправ стрільби з пневматичної гвинтівки» (14.10.2014р. на базі СЗШ № 91); День відкритих дверей з учнями 10-х класів в Академії Сухопутніх військ ім.П.Сагайдачного. 26.11.2014р. взяли участь в міському семінарі-практикумі «Особливості військово-патріотичного виховання учнівської молоді в сучасних умовах» (доповідачі Пєров В.О. СЗШ № 92, Романюк С.В. СЗШ № 97). Розроблено методичні посібники і презентації щодо викладання предмету «Захист Вітчизни».

Методичне об`єднання учителів християнської етики працює над методичною проблемою «Підвищення професійної майстерності та поглиблення духовної формації, утвердження християнської моралі як основи усієї виховної роботи». Протягом семестру провели засідання методичного об’єднання, конференцію «Апостол церковного єднання» на базі СЗШ № 57, відкритий захід «Моє  твоє покликання у сучасному вирі подій», відвідали крипту А.Шептицького на Святоюрській горі (01-10.11.2014р), зустріч з цікавими людьми сьогодення та часів підпілля у Ювілей виходу УГКЦ з підпілля (27.12.2014р. на базі Етнографічний музей).

Методичне об`єднання учителів інформатики у 2014-2015 навчальному році продовжило працювати над науково-методичною проблемою «Формування інноваційної компетентності педагогічних працівників – оптимальний засіб становлення і розвитку педагога». Протягом семестру вчителі розглядали наступні питання: практичні аспекти викладання «Інформатики» у початковій школі, використання навчальних проектів у викладанні інформатики, використання додаткових матеріалів (відео, мультфільми, програми генерації ребусів тощо) для викладання інформатики у 2, 3, 5, 6 класах, організація роботи з обдарованими дітьми у закладах району, робота з Flash animation, новітні технології: веб-квест з інформатики, використання Google-технологій у діяльності вчителя. На засіданнях методичних об’єднань заслуховуються і обговорюються доповіді з найактуальніших питань навчання і виховання; робиться огляд нової фахової літератури; обговорюються книги, статті з журналів і газет на актуальні теми. 

Важливим аспектом роботи зі здібними учнями є залучення їх до участі в альтернативних конкурсах. Позитивним є участь у Міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерної грамотності «Бобер» - 930 учнів (координатор - Палій О.Б., СЗШ № 99). Дистанційні заняття з інформаційних технологій проводяться у режимі електронного листування, з інформатики та ОТ – на платформі Інтернет-порталу організаційно-методичного забезпечення дистанційних олімпіад з програмування для обдарованої молоді навчальних закладів України (https://www.e-olimp.com), (олімпіада з інформаційних технологій Lviv CSIT-2014).

Методичне об`єднання учителів природознавства протягом семестру  працювало над проблемою: «Інноваційна діяльність вчителя, засвоєння педагогічних технологій як складова педагогічної компетентності». Протягом звітного періоду педагогічні працівники району взяли участь у виїзному міському семінарі до печерного монастиря  у с. Розгірче Стрийського району (24.09.2014р.) на тему «Роль краєзнавства у формуванні життєвих компетентностей учнів на уроках географії та економіки». Проведено  2 засідання творчої групи (на засіданні розглянули такі питання: створення учителями творчої групи комп’ютерних  презентацій для навчального диску; створення    міні-проектів для навчального диску). Проведено навчальний семінар  «Використання інноваційних методів навчання під час викладання природознавства у 5 класі» (14.11.2014 р.) на семінарі презентували свою роботу учителі:  Дроняк А.П. (СЗШ№ 41), Шапайчук Н.Р. (ССЗШ № 81), Фолюш Н.В. (СЗШ № 91), Савенець Н.М. (СЗШ № 99). Учителями природознавства було залучено велику кількість учнів до участі у Міжнародному інтерактивному  природничому конкурсі «Колосок» (осінній), Всеукраїнськії акції «Cерпокрилець чорний птах року 2014». Керівник РМО учителів природознавства Дроняк А.П. (СЗШ № 41) була активним учасником різноманітних заходів, а саме: учасник національної конференції «Теорія і практика освіти для сталого розвитку в Україні» (10.10.2014р., м. Львів); виступ на міському семінарі «Формування економічної компетентності школярів в умовах кризових явищ у суспільстві» в рамках  Осінньої  школи професійного розвитку вчителів географії  та економіки-2014 (19.11.2014 р.);  учасник підсумкового аналітичного семінару «Навчання для змін» у рамках міжнародного проекту «Освіта для сталого розвитку в дії» (28-29.11.2014 р., м. Київ); учасник навчального семінару для ведучих екокоманд у рамках міжнародного проекту «Освіта для сталого розвитку в дії. Стале домогосподарство» (5-6.12.2014р., м. Івано-Франківськ).

Методичне об`єднання шкільних бібліотекарів у 2014-2015 навчальному році працює над методичною проблемою «Інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу. Збереження книжкового фонду». Протягом І семестру було проведено засідання методичного об’єднання (27.08.2014р.) і два семінари «Зустріч зі Львовом» (02.10.2014р.), «Роль шкільної бібліотеки в системі навчально-виховної роботи школи» (23.10.2014р.).

Методичне об`єднання педагогів-організаторів у 2014-2015 навчальному році працює над методичною проблемою «Учнівське самоврядування як засіб життєтворчості школярів та підготовки їх до життя в умовах демократичної держави». За звітний період було проведено 4 засідання: 2 семінари і дві наради. Педагоги-організатори були активними учасниками усіх районних заходів, а також виховних заходів своїх колег.  Слід відзначити семінар з правової культури  в ССЗШ № 81 (Рибак Є.Й) на тему: «Роль учнівського парламенту в правовому вихованні школярів». Цікавим та повчальним був  семінар на духовну тематику в СЗШ №43 (Лещишин М.М.), де обговорювали аспекти співпраці з церквою, а також відбувся виховний захід присвячений пам’яті жертв Голодомору. Завершується робота педагогів-організаторів над збірником сценарії на національно-патріотичну тематику, який буде розміщено на сайті відділу освіти і допоможе у роботі класним керівникам та учителям-предметникам.

Методичне об`єднання соціальних педагогів працює над навчально-методичною проблемою «Соціально-педагогічний супровід дітей різних соціально-незахищених категорій». У І семестрі 2014-2015 навчального року було проведено два засідання методичного об’єднання, семінар-тренінг «Теорія і практика конфліктології. Поведінкова психологія» (28.11.2014р. ССЗШ № 81), взяли участь у загальноміському флеш-мобі «Жива картина» (листопад 2014р. СЗШ № 91). Проводиться робота творчих груп на теми «Пошук факторів формування навчальної мотивації учнів середньої школи», «Профілактика жорстокого поводження в учнівському середовищі».

Методичне об`єднання вчителів-опікунів шкільних Євроклубів у 2014-2015 навчальному році працює над проблемою «Впровадження євро інтеграційних аспектів в освіті у сучасну школу». За звітний період проведено такі заходи: засідання методичного об’єднання (22.09.2014р.), засідання творчої групи (26.09.2014р.), флеш-моб з нагоди святкування Міжнародного Дня Миру (19.09.2014р.), відзначення Європейського Дня Мов (26.09.2014р.),  акція підтримки вояків Української армії (жовтень 2014р.), участь в міському інтерактивному семінарі «Участь у демократії: обмін, пропозиції, рішення» (13.10.2014р.), гра-дискусія «Історія Європейської сім’ї» (11.10.2014р.), участь в інтерактивному семінарі з нагоди відзначення Міжнародного Дня Толерантності (25.11.2014р.).  

Було забезпечено участь педагогів у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2015» у номінаціях: «Українська мова та література», «Хімія», «Правознавство», «Образотворче мистецтво». За результатами конкурсу призові місця здобули: номінація “Українська мова та література”: І місце – Телішевська Лілія Степанівна (СЗШ № 99), номінація “Хімія”:  І місце – Левицька Наталія Теодорівна (СЗШ № 78), номінація “Образотворче мистецтво”: ІІ місце – Марець Галина  Ярославівна (СЗШ № 33), ІІ місце – Потоцька  Ольга Володимирівна (СЗШ № 23), номінація “Правознавство” : ІІІ місце – Герус Оксана Петрівна (ССЗШ № 81), ІІІ місце – Обідіна Зоряна Олександрівна (НВК “ШЕЛ”).

Забезпечено право педагогічних працівників на проходження курсів підвищення кваліфікації при Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти та при Львівському національному університеті імені Івана Франка. Адміністрацією навчальних закладів освіти вчасно були подані замовлення, на основі яких було складено графік курсів підвищення кваліфікації на 2015 рік.

Керівники районних методичних об’єднань забезпечили якісне проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, сформували команди для участі в ІІІ етапі. За підсумками ІІ етапу олімпіад учні загальноосвітніх навчальних закладів здобули: І місць – 46, ІІ місць – 98, ІІІ місць – 136.

Педагогічні працівники району беруть активну учать в освітніх проектах, а саме: «Єдиний освітньо-культурний простір освіти м.Львова», «Освіта для сталого розвитку», «Відкритий університет», «Львівське рондо», «Плекаємо обдарованість» та інші. Зокрема в рамках проведення проекту «Єдиний освітньо-культурний простір м.Львова протягом І семестру 2014-2015 навчального року було проведено 46 модельних уроків в музеях міста (українська мова та література – 11, літературне читання – 9, світова література – 5, англійська мова – 7, історія – 3, математика – 1, фізика – 1, географія – 1, інформатика – 2, основи здоров`я – 2, художня культура – 1, образотворче мистецтво – 10, музичне мистецтво – 2, християнська етика – 4, інтегровані – 15 (хімія-алгебра, математика-інформатика, математика-історія, українська література-історія, українська мова-математика, читання-образотворче мистецтво, англійська мова-Львовознавство, українська література-історія України, хімія-географія).

Районні методичні об’єднання тісно співпрацюють з НМЦО м.Львова, ЛОІППО, МАН, Будинком учителя, ЛРЦОЯО, громадськими організаціями. Педагогічні працівники закладів освіти залучаються до роботи в журі різних конкурсів, до проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад, моніторингових досліджень тощо.

Проте в методичній роботі існують проблеми:

- недостатньо уваги приділяється роботі з обдарованими дітьми (на олімпіадах з математики, фізики, хімії, біології учні показують низькі результати);

- низькі результати ЗНО;

- посивність педагогічних працівників до підвищення власного педагогічного досвіду.

З метою удосконалення змісту і форм методичної  роботи з педагогічними кадрами, усунення вказаних недоліків

НАКАЗУЮ:

1.    Інформацію про підсумки методичної роботи у І семестрі 2014-2015 навчального року взяти до відома.

2.    Схвалити роботу районних методичних об’єднань за високий рівень навчально-методичного супроводу.

3.    Керівникам навчальних закладів:

3.1.        Планувати методичну роботу у навчальному закладі з урахуванням потреб і запитів педагогічних працівників.

3.2.        Забезпечити активну участь педагогів району в районних методичних заходах, педагогічних конкурсах, сприяти їх теоретичній та практичній підготовці відповідно до визначеної тематики.

3.3.        Сприяти виробленню в педагогічних працівників умінь і навичок самостійної самоосвітньої роботи, роботи над індивідуальною навчально-методичною проблемною темою.

3.4.        Продовжити роботу щодо підготовки педагогічних працівників до впровадження у навчально-виховний процес ІКТ, працювати над підвищенням рівня комп’ютерної грамотності.

4.    Керівникам районних методичних об’єднань:

4.1.        Обговорити на засіданнях методичних об’єднань підсумки методичної роботи за І семестр 2014-2015 н.р. та визначити основні напрямки роботи у ІІ семестрі.

4.2.        Активізувати роботу щодо залучення учнів до участі в конкурсах, турнірах.

5.    Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

Начальник відділу                                                                                        Г.Синицька