Районний семінар заступників директорів з НВР на тему «Формування освітньо-культурного простору засобами музейної педагогіки».

27.01.2015 23:17

25 листопада 2014 року у Львівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 43 відбувся районний семінар заступників директорів з НВР на тему «Формування освітньо-культурного простору засобами музейної педагогіки».

            Мета заходу: показ використання музейних засобів інформації для створення «відчуття конкретного періоду», впровадження у навчальний процес науково-методичних засад музейної педагогіки, розширення знань про навчальну діяльність з використанням музейних експонатів; використання фондів музеїв в навчально-виховіній роботі з учнями.

            Заступник директора школи Маковецька О.М. розповіла про передачу культурного досвіду на основі міждисциплінарного та поліхудожнього підходу через педагогічний  процес в умовах музейного середовища через презентацію про організацію шкільного уроку в школі за проектом, який налагоджений ЛЗШ № 43 з Львівським історичним музеєм.

            Учитель-методист Васільєва А.В. продемонструвала методи навчання при проведенні музейного уроку, щоб стимулювати в учнів інтерес до навчання та спрямувати їх самостійно здобувати знання в музеї, творчо їх потім використовувати.

Власний досвід роботи, свої музейні уроки представила Ялтанець Т.Л., учитель-методист зі світової літератури, Дегтярьова О.Й., учитель історї, Закала Л.Ф., учитель початкових класів, Майданська О.Г., учитель української мови та літератури.

Працюючи у групах, заступники директорів розв’язували проблеми, які виникають при проведенні музейних уроків, і  шукали шляхи їх розв’язання. Також цікавим був педагогічний практикум «Урок в музеї», представлений А.В.Васільєвою, де усі педагоги згідно дидактики музейного уроку брали участь в елементах уроку як безпосередні учасники.