Шкода від мобільних телефонів. Вплив стільникового (мобільного) телефону на здоров'я. Хвороби від мобільних телефонів. Як зменшити шкідливий вплив телефонів

 

Суперечки на цю тему йдуть вже не один рік: небезпечні для здоров'я мобільні телефони? Проводяться дослідження, публікуються результати експериментів, висуваються і спростовуються припущення. Користувачів стільникового зв'язку хвилює це питання, однак скільки-небудь зрозумілої відповіді на нього поки не дав ніхто: ні науковці, ні офіційна медицина, ні виробники стільникових телефонів. Одні фахівці кажуть, що стільниковий телефон небезпечний не більше, ніж будь-які побутові прилади, а інші вважають його однією з причин багатьох серйозних захворювань.

Як розібратися в цьому, не володіючи спеціальними знаннями і не маючи конкретної інформації? За останні 7-8 років мобільний телефон став невід'ємною частиною нашого життя. Сьогодні нам уже важко уявити, як це ми раніше обходилися без такої потрібної, зручною, просто необхідною речі. Більшість людей, випадково вийшовши на вулицю без мобільника, відчувають себе як «без рук», або без важливої ​​деталі одягу - загалом, некомфортно і незатишно.

З іншого боку, стільниковий телефон є свого роду «повідцем» - адже будь-яка людина знаходиться не далі телефонної трубки, і тому «дістати» його, де б він не знаходився, не складає труднощів нікому: друзям, знайомим, родичам, колегам по роботі або начальству. Добре це чи не дуже - теж спірне питання. Тим не менш, нам все-таки ясно, що випромінювання стільникового телефону не може не робити негативного впливу на організм. Питання в іншому: наскільки це небезпечно, і як від цього захиститися?

Так, деякі представники офіційної медицини, а також провідні вчені вважають, що телефони небезпечні не тільки для дорослих, але особливо для дітей, і взагалі являють загрозу для здоров'я всього людства. Адже більшість людей розмовляють по мобільному по кілька годин на добу, причому в будь-який час доби.

Шкода стільникових (мобільних) телефонів
Справа в тому, що наш мозок поглинає значну частину електромагнітної енергії, яку випромінює телефон для того, щоб зв'язатися з базовою станцією зв'язку. Як пояснюють фахівці в області радіобіології, мозок у цьому випадку як би виконує функцію частини антени. Подібні випромінювання раніше відчували на собі лише професіонали, що займаються спеціальною апаратурою, пристроями і радіоустаткуванням, однак і умови роботи у них були спеціальними, включаючи суворе медичне обстеження і захисне обладнання.

Що відбувається зі звичайними людьми при таких діях, і що з ними станеться у майбутньому, сказати поки ніхто не може. Проте вже сьогодні ясно, що люди, часто користуються мобільним телефоном, входять до групи ризику. І найгірше, що це стосується наших дітей. Більшості батьків не прийде в голову дозволяти дитині сидіти дуже близько від телевізора, або притулятися до працюючої мікрохвильової печі, а ось стільникові телефони вони дітям купують, причому не просто для зв'язку, а з безліччю абсолютно зайвих функцій - наприклад, іграми.

Даних про те, скільки часу на добу можна користуватися стільниковим телефоном, і в якому режимі краще це робити, у дослідників поки що немає. Пропонується дотримуватися стандартів, які в даний час не тільки є застарілими, а й взагалі розроблялися для користування іншими приладами - наприклад, телевізором або мікрохвильовою піччю.

Мобільні телефони і діти: вплив стільникового телефону на дитину
А між тим, мозок у дитини влаштований так, що він більш сприйнятливий до випромінювання телефону, ніж у дорослої людини. Телефон діти зазвичай підносять ближче до вуха, ніж дорослі, а багато буквально притискають його до вушної раковини - адже вона у них м'яка, і дозволяє це робити. В результаті мозком дитини поглинається в кілька разів більша кількість випромінюваної телефоном енергії.

На думку багатьох фахівців, у дітей, що постійно користуються мобільниками, можуть відбуватися негативні зміни в структурі клітин головного мозку. Звідси зниження уваги, ослаблення пам'яті, порушення сну і нервозність, погіршення розумових здібностей, схильність до епілептичних реакцій і стресів.

Хвороби від мобільних телефонів
Серед захворювань, які можуть розвинутися на цьому грунті в майбутньому, називають дуже важкі і небезпечні: хвороба Альцгеймера, різні пухлини мозку, депресії різного ступеня тяжкості, придбане недоумство, шизофренія та інші руйнівні процеси в структурі головного мозку. Особливо вірогідним стає розвиток цих захворювань, якщо діти користуються телефоном в ранньому віці, від 5 до 10 років.

Не так давно вчені Євросоюзу провели дуже серйозне дослідження, результати якого показали, що при певному рівні електромагнітного випромінювання можливі пошкодження в структурі ДНК. Експеримент тривав близько чотирьох років, проте його результати не отримали розголосу. Гіганти стільникового індустрії висунули свої аргументи, і заявили, що реальне життя далека від лабораторних умов, тому результати цього дослідження не можна вважати серйозними.

Офіційних даних і доказів з цього приводу зараз немає, оскільки вважається, що серйозні фундаментальні дослідження поки не проводилися. Скільки часу буде тягнутися це «поки», ніхто не знає, а наші діти ростуть і отримують випромінювання кожен день, причому все більше - адже і наше життя стає все швидше і динамічніше.

Відмовитися від стільникових телефонів вже не можна, а значить, потрібно шукати компроміс, і домагатися того, щоб виробники стільникових телефонів при їх розробці враховували дані біології та медицини, щоб мобільник можна було використовувати в щадному режимі, а для дітей передбачалася технічний захист.

Як зменшити шкоду від стільникових (мобільних) телефонів
Що ж нам робити сьогодні, щоб зменшити ту шкоду, яку може принести використання стільникового телефону, і при цьому продовжувати користуватися цим приладом за потрібне?

Відомо, що найбільш сильне випромінювання ми отримуємо безпосередньо при розмові, тому навчитеся скорочувати час сеансу зв'язку до мінімуму. Зрештою, мобільний телефон призначений саме для зв'язку, а не для обміну важливою інформацією або довгих дискусій.

Рада, що багатьом може здатися смішним або дурним: якщо ви не впевнені у своєму розумі, спробуйте впливати на себе з іншого боку - матеріальної, і виберіть тарифний план подорожче. У цьому випадку вам доведеться волею-неволею навчитися скорочувати телефонні розмови, інакше вони стануть руйнівними для вашого гаманця.

Купуючи стільниковий телефон, вибирайте той, у якого мінімальний рівень випромінювання. Якщо у телефону є зовнішня антена, не варто без особливої ​​потреби додавати до неї підсилювачі. На думку деяких фахівців, телефони з вбудованою антеною, а також телефони-розкладачки, менш небезпечні для здоров'я, оскільки у них радіохвилі випромінюються в основному із задньої сторони телефону, а не на всі боки, як у апаратів з зовнішньою антеною. Швидше за все, в цьому є сенс...

Обсяг випромінювання зменшується також при використанні гарнітури. Телефон в цьому випадку краще тримати в кишені верхнього одягу або сумці, але не в кишені брюк (близько до репродуктивним органам) або на ремінці, надягнутому на шию. Якщо ви часто їздите в автомобілі, то встановіть зовнішню антену - так ви зменшите опромінення і поліпшите зв'язок.

Намагайтеся не вести телефонні розмови в тих місцях, де важко встановити зв'язок. Намагаючись знайти базову станцію, телефон буде збільшувати потужність сигналу, боротися з перешкодами, і ваш мозок отримає в кілька разів більше випромінювання, ніж в місцях з стійким прийомом. Максимальним випромінювання буває саме при встановленні зв'язку, тому не тримайте трубку близько до вуха, поки випромінювана потужність не зменшиться - хоча б перші 5-10 секунд.

Обмежте до мінімуму використання мобільного телефону маленькими дітьми, а краще взагалі не давайте їм стільникові телефони. Діти 5-8 років все одно знаходяться переважно під вашим контролем, і навіть старшу дитину краще зайвий раз проконтролювати особисто, ніж піддавати його здоров'я і розвиток небезпеки.

Мозок дитини активно росте і розвивається, вбираючи всі впливи навколишнього середовища, а його черепна коробка набагато тонше, ніж у дорослої людини. Звичайно, якщо телефон використовується дитиною декілька хвилин в день, для того, щоб домовитися про зустріч з друзями, то це навряд чи можна вважати приводом для занепокоєння.

У нічний час стільниковий телефон слід вимикати, якщо, звичайно, ви не є людиною певної професії, і не чекаєте важливих дзвінків саме ночами. Стільниковий телефон, працюючи вночі в режимі очікування, здатний порушувати фази сну. Якщо ви користуєтесь ним як будильником, то перевірте функції - сьогодні у більшості телефонів будильник спрацьовує, навіть якщо апарат вимкнений.

Який телефон купувати, щоб забезпечити собі максимальну безпеку? Найбезпечнішими вважаються телефони GSM стандарту, тому для особистого користування це - оптимальний варіант. До того ж сучасні виробники все більше розуміють, що випускати безпечні телефони вигідніше, і розробляють нові моделі, випромінювання яких надає все менше впливу на наш організм. Не варто відмовлятися від стільникових телефонів зовсім, а слід правильно їх вибирати і розумно ними користуватися.

 
Джерело: inmoment.ru
 

 

Опитування

Хто відвідав сайт школи ?

учитель 175 35%
учень 142 29%
батьки 84 17%
інші 38 8%

Загальна кількість голосiв 493

Лічильник перегляду
сторінок сайту
счетчик посещений