ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ДИТИНИ НА ВУЛИЦІ

26.01.2015 00:36

Загальні правила безпечної поведінки дитини на вулиці

Забезпечуючи безпеку дітей на вулиці, пам'ятайте, що:

·         Не потрібно одягати дорогі прикраси та інші дорогі аксесуари для дитини на вулицю.

·         Не потрібно вішати ключі на шию або на інше видне місце (кладіть їх у кишеньку).

·         Дитині не можна говорити з незнайомцями, йти з ними куди-небудь, брати що-небудь з їх рук, сідати в машину і т.д. Обов'язково обговоріть з малюком, що не можна відповідати на питання, де дорослі, хто вдома, де у будинки що лежить і т.д.

·         Дитина повинна знати про те, що потрібно завжди дивитися по сторонах (щоб не опинитися під колесами машини) при виході з під'їзду, переході через дорогу, під час ігор на прибудинковій території.

Щоб забезпечити безпеку дітей на вулиці, батьки повинні засвоїти з ними уроки на тему «Хто я». 

Так дитина повинна знати наступну особисту інформацію:

·         Її ім'я, прізвище, домашню адресу і телефон, а також імена батьків.

·         Також необхідно вивчити з малюком, які небезпеки/травми можуть бути отримані ним або іншими дітьми: не чіпаємо гостре, важке, гаряче (щоб не поранитися, не вдаритися, не обпектися).

Правила безпечної поведінки дитини на вулиці

·         Не можна розмовляти з незнайомцями, брати будь-які предмети з їхніх рук, йти з ними. У разі, якщо незнайомець хоче застосувати силу, навчіть дитину кричати і втікати, кликати на допомогу.

·         Не можна брати з землі і навіть підходити до небезпечних предметів: шприци, ножі, биті пляшки, дивні пакунки і т.д.

·         Не можна тікати від батьків, ховатися від них, забігати в приміщення, транспорт без батьків.

·         Навчіть моделі поведінки дитину, якщо вона загубилася (що вона повинна робити, яку інформацію про себе називати, як кликати на допомогу).

·         Вивчіть з дитиною основні правила поведінки на дорозі (коли переходити вулицю, заборона на ігри біля дороги і т.д.).